Jesteś sumą swoich doświadczeń

Miejsce w którym jesteś, w którym egzystujesz, osoba, którą jesteś, ludzie, którzy Cię otaczają – to wszystko jest rezultatem twoich dotychczasowych doświadczeń. Gdyby tak cofnąć czas i zmienić choćby jedną maleńką rzecz, już byłbyś kimś innym, a Twój świat zmieniłby się o to właśnie zmienione doświadczenie. Bądź wdzięczny za wszystko co przeżyłeś, za to co dobre i za to co złe. To były lekcje, które Twoja dusza wybrała, które są jej potrzebne na drodze dalszego rozwoju.

Życie to szkoła, która udziela Ci lekcji – po to tu jesteś. Urodziłeś się w określonym czasie, miejscu i okolicznościach nieprzypadkowo, nic w Twoim życiu nie jest przypadkiem. Życie to wspaniały i bardzo cierpliwy nauczyciel, będzie tak długo udzielał Ci lekcji, aż przepracujesz i zrozumiesz. Nie jesteś jednak bezbronny – masz wolną wolę. Wraz ze swoja wolna wolą i misją Twojej duszy maszerujesz przez życie. Każde doświadczenie, każdy człowiek pojawia się w Twoim życiu by Cię czegoś nauczyć, byś zrozumiał. I nie ma od tego ucieczki. Jeśli spotykasz ludzi, którzy Ci przeszkadzają, sytuacje, które Cię irytują to jest to właśnie twoja lekcja. Jak tylko przerobisz i zrozumiesz daną sytuację, otoczenie za każdym razem zmieni się. Jeśli jednak spróbujesz uciec, pojawią się kolejne, identyczne doświadczenia tylko w innych okolicznościach, wśród innych ludzi.

 

 

Zmieniając siebie, zmieniasz świat wokół siebie.

Czasem trudno jest zrozumieć bolesne przeżycie, utratę ukochanej osoby czy ludzką tragedię, pytamy wtedy gdzie jest Bóg. Bóg jest w Tobie. Jest w każdym z nas. To my tworzymy rzeczywistość. Jesteśmy niczym lustra. Wszystko co złe i dobre w nas samych odbija się w naszym otoczeniu, w napotkanych osobach, w zjawiskach, które obserwujemy.

Trudno jest wybaczyć. Komuś, sobie samemu. Trudno zapomnieć. Lecz jeśli nie uznasz doświadczeń z przeszłości jako lekcji, nie przyjmiesz tego z pokorą, nie zostanie ona przerobiona, będzie się wlekła za Tobą niczym głaz u nogi. Puść to, podziękuj za lekcję, pomyśl, czego cię nauczyła, czym czy też kim jesteś dziś dzięki temu. Oczyść przestrzeń wewnątrz siebie, a świat pokaże Ci to samo na zewnątrz. Dbaj by w sercu i duszy zawsze było piękno, wrażliwość, współczucie, empatia, radość, a przede wszystkim miłość. Zauważysz jak zmienia się świat wokół Ciebie.


Możesz uciekać, możesz żyć nie zmieniając nic, możesz ignorować i udawać że tego nie ma. Masz wolną wolę. Czasem ludzie przerabiają jedną lekcję całe życie i umierają nie przerobiwszy jej. Lecz Twoja dusza i tak powróci na ziemię, ponownie wcielając się w ciało. Być może wybierze inne miejsce na ziemi, inną postać, inne warunki życia, silniejsze doświadczenia, lecz swoją lekcję i tak przerobisz.

Możesz już dziś rozpocząć pracę nad sobą, zobaczyć co się stanie gdy zaczniesz zmieniać swój świat, swoje wnętrze –  wystarczy chcieć. Jeśli się na to zdecydujesz, życie samo pokaże Ci drogę. Twoja intuicja sama przyciągnie do twojego świata potrzebne osoby i okoliczności, będziesz czujny na znaki i zdarzenia, które staną się dla Ciebie drogowskazami.

Decyzja zawsze należy do Ciebie.

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem”

Carl Gustav Jung

WSPARCIE BLOGA TUTAJ

Przeczytaj także o ANTYKARIERZE – pracy zgodnej z Twoją duszą.

Dodaj komentarz