Zdrowotne kąpiele w domowym zaciszu

Żyjąc w biegu i chaosie dnia naszego powszedniego łatwo zaniedbać organizm stresem i złą dietą. Dociera to do nas zwykle kiedy dopada nas jakaś infekcja czy gorączka, ale wtedy skupiamy się już tylko na tym by zwykle za pomocą środków farmaceutycznych jak najszybciej zwalczyć objawy i wrócić do pracy, bo przecież jesteśmy niezastąpieni , jako rodzice czy pracownicy.

Rzucam Wam dzisiaj koło ratunkowe w postaci propozycji kąpieli: relaksujących, oczyszczających, regenerujących i rewitalizujących. Nic tylko korzystać!

 

Kąpiel oczyszczająca ciało i ducha z negatywnych energii z zastosowaniem soli.

Przygotowanie:

 • Szklanka czystej soli morskiej lub różowej (himalajskiej lub naszej kłodawskiej) podgrzewamy delikatnie około 10 min. w garnku lub na patelni (nie teflonowej!), najlepiej w szklany lub ze stali nierdzewnej. Ciepło rozbije kapsułę energii wewnątrz soli i uwolni ją.
 • Podgrzana sól przesyp do szklanej miseczki, dolej trochę wody i powoli zamieszaj do jej rozpuszczenia.
 • Zawartość wlej do wanny z ciepła wodą i rozprowadź ręką. Wody w wannie powinno być tyle, żeby przykryła całe ciało aż po szyję.
 • WAŻNE – upewnij się, że nikt prócz Ciebie nie dotyka kąpieli.
 • Dodatkowo przygotuj szklankę lub miseczkę z jedną łyżeczką rozpuszczonej w wodzie soli i postaw ją w pobliżu wanny tak, by była w zasięgu ręki.
 • Wejdź do wanny i relaksuj się kąpielą przez około 30 min.
 • Skupiaj uwagę na energii pochodzącej z soli, jak ta energia oczyszcza Twoje myśli i ciało. W tym momencie negatywna energia zacznie Cię opuszczać tak, że przez chwilę możesz poczuć ból lub zawroty głowy co jest właśnie oznaką działania kąpieli. Jeśli będzie Ci nieprzyjemnie z tego powodu, sięgnij ręką do przygotowanej szklanki/miski z wodą z solą i zanurz ją do chwili, aż uczucie ciężkości minie.
 • Po zakończeniu dokładnie umyj wannę i naczynie w którym była sól.

O oczyszczaniu ze złych energii pisałam też tutaj.

Efekty:

Twoje ciało i umysł zregenerują się i oczyszczą z negatywnych energii minionych dni. Poczujesz relaks i odprężenie, a także jasność umysłu. Zalecana jest szczególnie dla osób przemęczonych i przytłoczonych stresem, przykrymi wydarzeniami, depresją czy ogólnym rozbiciem.

Kąpiel magnezowa

Przygotowanie:

 • Wsyp ok. 1-2 szklanki chlorku magnezu (dostaniesz go w sklepach internetowych, najlepszy będzie chlorek magnezu sześciowodny CZDA) do wanny z ciepłą wodą i dokładnie wymieszaj ręką.
 • Upnij włosy, upewnij się, że na ciele nie masz żadnych świeżych ranek bo może piec podczas kąpieli. Woda nie nadaje się do użytku wewnętrznego toteż odradzam jej picia. Chroń oczy. Ważne żeby nie stosować żadnych detergentów (szamponów, żeli itp.)
 • Relaksuj się w kąpieli ok. 30 min
 • Poczuj delikatne szczypanie, drapanie, odczucia podobne jak podczas kąpieli w Morzu Martwym.
 • Pomyśl jak Twoje komórki wypełnia tak niezbędny magnez, jak koi nerwy, regeneruje.
 • Po zakończonej kąpieli dokładnie opłucz ciało bieżącą wodą.

Efekty:

Najważniejszą rolę jaką spełnia taka kąpiel to niewątpliwie uzupełnienie magnezu w organizmie. Ten ważny pierwiastek wchłania się znakomicie i nieporównywalnie lepiej poprzez skórę, aniżeli układ pokarmowy, zwłaszcza, że większość z nas ma problemy z optymalnym wchłanianiem witamin i minerałów poprzez jelita. Magnez ma właściwości odmładzające, działa kojąco na układ nerwowy, poprawia krążenie, zwalcza infekcje i stany zapalne. Wspiera organizm w procesie detoksykacji.

Skóra zaraz po kąpieli jest cudownie gładka i przyjemna w dotyku. Można ją posmarować ulubionym olejkiem.

Twoje serce Ci za to podziękuje


Kąpiel  detoksykacyjna z sody oczyszczonej z peelingiem

Przygotowanie:

 • Do wanny z ciepłą wodą wsypujemy ok. 1 szklanki sody oczyszczonej i mieszamy ręką.
 • Opcjonalnie możemy dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.
 • Woda pod wpływem sody staje się niezwykle miękka i przyjemna.
 • W naczyniu obok wanny postaw suchą sodę oczyszczoną potrzebną do peelingu.
 • Podczas relaksu w wannie nabieraj w dłonie sodę z przygotowanego pojemnika i delikatnie masuj ruchem okrężnym skórę twarzy, następnie szyi, ramion i wszystkie te miejsca na ciele, którym potrzebne jest delikatne złuszczenie.
 • Nie bój się moczyć włosów, soda ma pozytywne działanie również na nie.
 • Po zakończonej kąpieli możesz ciało umyć delikatnym, naturalnym żelem, a włosy szamponem.

Efekty:

Kąpiel ma działanie detoksykacyjne, relaksujące i wygładzające skórę. Działanie sody złagodzi też ból czy swędzenie podrażnionych miejsc, również po ugryzieniach przez komary czy inne owady.

 

Podczas każdej kąpieli ważne jest odprężenie. Przygotuj sobie odpowiedni klimat, który dodatkowo Cię nastroi. Może to być muzyka relaksacyjna, którą lubisz najbardziej. Bardzo pomocne będzie oświetlenie łazienki świecami. Ważne, żeby były to naturalne świece bez parafiny, bez syntetycznych zapachów, które mają bardzo zły wpływ na nasz układ oddechowy. Płomienie ognia spotęgują uczucie intymności i spokoju. Leżąc w wannie postaraj się uwalniać złe, nachalne myśli. Wyobraź sobie, że tak szybko jak się pojawiają, wylatują przez głowę ku górze, a Twój umysł jest czysty i niewinny. Jeśli ta technika okaże się mało skuteczna, możesz również wyobrazić siebie gdzieś na łonie natury, leżącą na trawie, plaży, poczuć klimat tego miejsca, zapachy, dźwięki, widoki. Przyjemnej kąpieli 😉

O poprawie zdrowia przeczytasz także tutaj oraz tutaj.

WSPARCIE BLOGA TUTAJ

 

Dodaj komentarz