Oczyszczanie pomieszczeń z tego, czego nie widać

Dla każdego wydaje się być oczywistą sprawą, że tak jak dbamy o higienę naszego ciała, tak również dbamy o porządek i czystość w naszych domostwach, każdy z nas dba o to w różnym stopniu, ale wiadomo, że w czystym otoczeniu jest o wiele przyjemniej.

 

Aby w domu panowała harmonia, lekkie i czyste powietrze powinniśmy zrobić coś więcej. Przedstawiam Wam sposoby na oczyszczanie pomieszczeń z tego, czego nie widać, a jest szkodliwe:

– dwutlenek węgla

– elektrosmog – promieniowanie elektromagnetyczne

– opary z farb, mebli, dywanów, wszelkich tworzyw sztucznych wydzielających przykładowo rakotwórczy formaldehyd

– negatywne energie, byty

 

WIETRZENIE POMIESZCZEŃ

Pierwszą i zasadniczą kwestią jest częste wietrzenie pomieszczeń, zwłaszcza po nocy, ale i przed spaniem (jeszcze lepiej spać przy otwartym oknie gdy temperatura nie jest zbyt niska, albo chociaż przy rozszczelnionym oknie), w ciągu dnia, szczególnie gdy w pomieszczeniu przebywało więcej osób i za każdym razem gdy czujesz „ciężkie powietrze”.

Bezpieczne stężeniu dwutlenku węgla w pomieszczeniu zamkniętym to ok. 1000 ppm (0,1%) – to jest tzw. minimum higieniczne. (Dla wnętrz biurowych górna granica to ok. 1400 ppm). Przekroczenie dopuszczalnych poziomów zawartości CO2 jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Jego nadmiar w powietrzu prowadzi do zaburzenia koncentracji, senności, widzenia, kłopotów z oddychaniem.

Uwaga: jeśli macie małe dzieci, które śpią w łóżeczkach niemowlęcych, pościągajcie z nich ochraniacze, baldachimy, przewijaki, wszystko cokolwiek blokuje dopływ świeżego powietrza i kumuluje CO2. To samo wózki – w miarę możliwości jak najmniej osłon.

 

ROŚLINY DONICZKOWE

 

Aby oczyścić i nawilżyć powietrze w mieszkaniach, domach, potrzebne będą rośliny doniczkowe. Mam na myśli takie rośliny, które w dzień (a do sypialni także w nocy) produkują tlen. Należą do nich m.in.:

– aloes

– bluszcz pospolity

– paproć

– fikus

– dracena

– sansewieria (wężownica)

– skrzydło kwiat

– orchidea

Rośliny te nie tylko oczyszczają i nawilżają powietrze, ale również pochłaniają opary szkodliwych substancji, a także elektrosmog, pochodzący praktycznie ze wszystkich urządzeń  elektryczne na czele z telefonem, komputerem  czy telewizorem.


 

ODPROMIENNIKI NATURALNE

 

Oprócz roślin warto mieć w domu porozkładane w różnych miejscach odpromienniki naturalne, które podobnie jak rośliny, pochłaniają promieniowanie elektromagnetyczne. Oprócz tego neutralizują negatywną energię. Należą do nich:

– kasztany

– bursztyny

– kryształy górskie

 

ORGONITY

 

 

Ostatnio popularne stały się także orgonity. Są to pięknie ręcznie wykonane bryły w różnych kształtach i kolorach, stanowią kombinacje wybranych metali (stal, aluminium, miedź),  kamieni (przeważnie kryształ górski) oraz  minerałów dodatkowych:  kwarców (różowy, dymny, ametyst, kwarcyt), pirytów, bursztynów, żywicy lub wosku pszczelego.

Orgonity niwelują promieniowanie,  oczyszczają przestrzeń ze szkodliwych energii, noszone na ciele w postaci wisiorków, delikatnie witalizują, tonizują, odżywiają organizm.

 

BIAŁA SZAŁWIA

 

 

Każde pomieszczenie ma swoistą energię. Bywa, że gdy wchodzisz do jakiegoś pokoju to czujesz się błogo, jest ci przyjemnie i miło, panuje pogodna atmosfera wśród ludzi w nim przebywających. Są też miejsca, których zła energia daje o sobie znać, na przykład w postaci uczucia niepokoju, lęku, strachu i nie wiedzieć czemu, ludzie zachowują się tam nerwowo czy wręcz agresywnie.

Jeśli czujemy, że w naszym domu mogła skumulować się negatywna energia, pochodząca nie tylko z naszych własnych zachowań, myśli, ale także po wizycie gości, warto oczyścić wszystkie pomieszczenia białą szałwią. 

Biała szałwia idealnie oczyszcza przestrzeń, nie tylko domów, ale także miejsc pracy. Rytuał okadzania działa niesamowicie skutecznie, uwalniając złe moce, negatywne uczucia, niskie wibracje, wszelkie niekorzystne wpływy. Uwalnia również domostwo z nieproszonych bytów.

Przed czynnością oczyszczania białą szałwią warto dać sobie jakąś określoną intencję, na przykład oczyszczanie z wszelkich złych bytów i wprowadzenie harmonii, miłości i spokoju, albo wprowadzacie dowolną atmosferę, która jest wam najbardziej potrzebna. W miejscu pracy może to być moc spokoju i skupienia czy zwyczajnie szczęścia, pomyślności w interesach.

Gdy intencja zostanie już określona, zapal pęczek białej szałwii i zacznij okadzać pomieszczenia zaczynając od wejścia (lub od piwnicy jeśli umieszczasz w domku) ruchem okrężnym. Po zakończeniu otwórz okna i drzwi aby wypuścić wszystko co negatywne.


 

PALO SANTO

Cudowne właściwości oczyszczające ma również drewno ze świętego drzewa palo santo. Spalane kawałki drewna mają przepiękną woń, która idealnie zastąpi niejeden chemiczny odświeżacz powietrza. Mówi się o leczniczych właściwościach aromatu tego niezwykłego drzewa, jednak najważniejszy powód, dla którego warto mieć w domu palo santo jest taki, iż wraz że paląc drewno, spalamy co niedobre, negatywne, przykre. Wszelkie złe, ciężkie i niechciane energie, byty zostają zneutralizowane, a w zamian zyskujemy świeże, oczyszczone i pachnące pomieszczenie

 

Dbajmy o to, by w naszym najbliższym otoczeniu było czysto, świeżo, pozytywnie, lekko i miło. Dom czy biuro, w którym spędzamy najwięcej czasu powinno nam służyć i sprzyjać, a nie zatruwać. Wszystko, co obecne w otoczeniu, oddziałuje na nas bezpośrednio, nawet jeśli tego natychmiast nie zauważamy. Zachęcam was zatem by dbać nie tylko o to, co widoczne, ale także o to, czego nie dostrzegacie gołym okiem. To kolejny krok do usprawnienia swojego życia. Oddychajcie świeżością, harmonią i miłością, przepełniajcie się pozytywną, czystą energią.

 

WSPARCIE BLOGA TUTAJ

Poczytaj także o zdrowotnych kąpielach TUTAJ

Dodaj komentarz