Garść pozytywnych zmian, które podwyższą twoje wibracje


Zmiany to nieustanny proces w naszym życiu. Na część zmian nie mamy wpływu – przychodzą nieoczekiwanie, robiąc nam miłą lub mniej przyjemną niespodziankę. Na szczęście za większość  życia odpowiadamy sami, dokonując zmian w myśl tego, co wydaje się być najbardziej  korzystne. Poniższe propozycje są uniwersalne i proste, jeśli tylko wyrazisz chęci do ich wprowadzenia, a ponadto podwyższą twoje wibracje ! Niemal codziennie jesteśmy zanurzeni w tych niskich wibracjach jakimi są stres, lęk, strach, niepokój, złość czy niepewność. Te niskowibracyjne uczucia mają bardzo niekorzystny wpływ, nie tylko na nasze ciało, lecz także na ducha, a zatem stopniowa i świadoma praca nad sobą może je skutecznie eliminować. Podświadomość człowieka zaskakująco szybko przestawia się na te nowe, dobre zwyczaje, pod warunkiem jednak, że jesteśmy do nich przekonani, że zmiany zachodzą nie tylko w twoim umyśle, lecz także w sercu.  Oto i one:

 

Jedz zdrowo

 Zrównoważona dieta to warunek dobrego stanu zdrowia. Wpływa nie tylko na jakość twojego życia, ale również jego długość. Odpowiednie odżywianie przekłada się bezpośrednio na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka. Przygotowanie właściwej diety nie jest trudne, wystarczy poznać kilka podstawowych zasad i stosować je codziennie.

Ruszaj się

Wykonanie ćwiczeń fizycznych poprawia ogólny stan zdrowia. Jeśli wykonujesz pracę siedzącą, możesz skutecznie podnieść jej efektywność, pamiętając o regularnym wykonywaniu kilku prostych ćwiczeń. Nikt nie każe ci rozpoczynać forsownego treningu. Pamiętaj tylko, że twój organizm musi się ruszać, jeśli ma zachować sprawność do późnej starości.

 

 

Uśmiechaj się

Możesz zdecydować o tym, że chcesz się uśmiechać. Nie czekaj, aż ktoś cię wprawi w dobry nastrój – sam poprawiaj humor innym ludziom. Zwyczajny uśmiech, nawet jeśli jest wynikiem świadomej decyzji, wysyła do twojego organizmu sygnał, że jesteś szczęśliwy. Jeśli taki sygnał rozejdzie się po całym ciele, jak mógłbyś nie być szczęśliwy?

Myśl pozytywnie

To, w jaki sposób myślisz, ma ogromny wpływ na jakość twojego życia. Przestań obawiać się rzeczy, które mogą się nie udać. Jeśli masz jakieś plany na najbliższą przyszłość, po prostu zacznij je realizować. Kreuj pozytywne obrazy w wyobraźni. Co stworzysz w swojej głowie, prędzej czy później przekształci się w rzeczywistość. Twoje powodzenie zależy tylko od ciebie.

Bądź uprzejmy

 Okazując szacunek i życzliwość innym ludziom sprawisz, że wszyscy w twojej obecności będą czuli się lepiej. Ilekroć wejdziesz do jakiegoś pomieszczenia, atmosfera zmieni się na bardziej pozytywną. Ta zasada dotyczy zarówno twoich przyjaciół, jak i wrogów. Człowiek uprzejmy odznacza się większą łatwością w odpieraniu ataków.


Bądź bezinteresowny

Od czasu do czasu nie myśl o własnych korzyściach. Nie musisz od razu poświęcać całego życia pracy charytatywnej. Jeśli wpłyniesz pozytywnie choćby na jedno życie, poprawisz również swoją egzystencję. Zrób coś, co wykracza poza ciasne ramy twojego życia; coś, co pomoże komuś być szczęśliwszym lub przynajmniej zmniejszy jego cierpienie.

Kochaj

Dziel się miłością. Każdy człowiek jej pragnie i będzie szczęśliwy, gdy poczuje się kochanym. Nie potrzeba żadnego powodu, by kogoś kochać. Znajdź sobie choć jedną osobę, którą obdarzysz miłością tak wielką, że wszystko będzie się przy niej wydawać niewiele warte. Wówczas nie będziesz wiele żądał od życia – niczego ci jednak nie zabraknie.

Słuchaj intuicji

Decyzje zwykle podejmujemy w oparciu o racjonalne przesłanki; mimo że czasem intuicja podpowiada nam zupełnie inne rozwiązanie. Jeśli czujesz, że coś jest właściwe – zrób to. Nie szukaj wymówek. Człowiek dysponuje bardzo silnym instynktem i zazwyczaj okazuje się, że podążając za nim postępuje właściwie. Nie zastanawiaj się, co pomyślą inni – słuchaj intuicji, a zajdziesz daleko.

Ucz się nowych rzeczy

Staraj się uczyć czegoś nowego każdego dnia; utrzymuj umysł w gotowości do przyjmowania wiedzy i nowych wyzwań. Sprawny umysł pozwoli ci w pełni rozwijać naturalne zdolności, otworzy na wiele nowych możliwości, a w konsekwencji będzie prowadzić do mądrości. Bez nauki nie można mówić o rozwoju w żadnej dziedzinie życia.

 

 

Poznawaj nowych ludzi

Zamień kilka słów z kasjerką w supermarkecie albo z przypadkowym przechodniem na ulicy. Większość ludzi żyje według określonych schematów i przyzwyczajeń. Taki stan rzeczy powoduje emocjonalną i intelektualną stagnację; nie jest dobry dla wewnętrznego rozwoju. Wyjdź z domu i poznaj kogoś nowego. Zaskoczy cię, jak wiele można się nauczyć od obcej osoby przez kilka minut niezobowiązującej rozmowy.

Działaj

Marzenia są wspaniałe, ale jeszcze piękniejszy jest człowiek, który je realizuje. Jeśli istnieje coś, czego pragniesz – działaj bez wahania. Zrób mały krok naprzód. Nie musisz się spieszyć. Przecież życie to nie wyścigi. Zwycięża nie ten, kto pierwszy dobiegnie do mety, lecz ten, kto po drodze doświadczy najwięcej radości.

 

Wykorzystuj swój czas

Każdy dzień mija bezpowrotnie. Postaraj się więc wykorzystać każdą dostępną chwilę jak najlepiej. Ani się obejrzysz, jak twój czas się skończy. Wtedy będzie już za późno na wprowadzanie korekty w swoje postępowanie. Nie odzyskasz żadnej straconej minuty. Rób więc to, co prowadzi do szczęścia i zapewnia satysfakcję z minionego dnia.

 Do dzieła! 🙂
zdjęcia: www.pixabay.com
WSPARCIE BLOGA TUTAJ

 

Dodaj komentarz