Twój osobisty słoiczek sukcesów

 

Mam dla ciebie propozycję, dzięki której bardzo łatwo będziesz mógł zbierać najważniejsze momenty, wszystkie wielkie i małe sukcesy, które z pewnością gromadzisz w ciągu roku.

Zrób sobie swój osobisty słoik sukcesów !

 

 

Przygotowanie:

Znajdź lub zdobądź dowolnej wielkości i kształtu słoik, taki, który ci się spodoba. Możesz go udekorować według własnego pomysłu aby wyglądał wyjątkowo, magicznie.

 

Zastanów się, w  jakim miejscu swego domu go umieścisz, gdyż dosyć często będziesz do niego dorzucać  karteczki, a przynajmniej tego ci  życzę!

 

Obok słoiczka warto mieć przygotowany mały notesik z karteczkami i coś do pisania.

 

 

Uzupełnianie karteczek i wypełnianiem słoika sukcesów zaczynamy od pierwszych dni Nowego Roku. Wypełniasz swój słoik karteczką z każdym najmniejszym sukcesem, osiągnięciem, a także pozytywnym zdarzeniem lub czymkolwiek, co według ciebie jest warte zapamiętania, i oczywiście kojarzy się z czymś przyjemnym.

 

Najprzyjemniejszy moment nadchodzi po upłynięciu dwunastu miesięcy, na koniec grudnia, kiedy to wreszcie otwierasz swój słój i czytasz karteczki, przypominając sobie najlepsze momenty minionego roku.

 

Gromadząc takie informacje praktykujesz wdzięczność i jednocześnie przyciągasz jeszcze więcej pozytywnych zdarzeń, niespodzianek i łask jakie daje ci Wszechświat.

 

Jeśli swoje karteczki dodatkowo opatrzysz także datą, możesz po otwarciu słoiczka wkleić je sobie lub przepisać do pamiętnika lub innego zeszytu ze swoimi zapiskami, które być może posiadasz. Wówczas przez lata możesz stworzyć wspaniałą kronikę pozytywnych zdarzeń z życia.


Kto wie, być może analizując poprzednie lata, dostrzeżesz, że nic w twoim życiu nie było i nie jest przypadkowe, a każde zdarzenie było kolejnym ważnym krokiem na twojej ścieżce rozwoju.

 

Możliwe także, że na podstawie tak zgromadzonych zapisków będzie ci łatwiej określić  dalsze plany i cele na przyszłość. Być może wyłoni się obraz ukazujący to, co najbliższe twojemu sercu, co naprawdę sprawia ci radość, co daje ci siłę w codziennym życiu.

 

Nadszedł czas abym otworzyła już kolejny mój osobisty słoik pozytywów zgromadzonych w minionym roku. Uwielbiam tę chwilę i przyznam, że jak zawsze, nie pamiętam wszystkiego, co tam umieściłam, a trochę się tego nazbierało!

 

Na koniec życzę ci wypełnionego po brzegi własnego słoiczka sukcesów i tego cudownego uczucia, kiedy już za dwanaście miesięcy będziesz odczytywał treści umieszczonych w nim karteczek.

 

Miłej zabawy!

Jaga

Dodaj komentarz