Troska o ciało w fazach księżyca

Księżyc jest magiczny, niezwykły, a na pewno ma moc. Oddziaływuje nie tylko na morza i oceany, lecz również na zwierzęta i ludzi, w szczególności zaś na kobiety. Fazy księżyca od lat stanowiły wskazówki dla rolników, astronomów czy wieszczy, i choć dziś mamy dostęp do wiedzy za pomocą jednego kliknięcia, nie korzystamy już z mądrości natury.

Pielęgnacja ciała zgodnie z fazami księżyca staje się na szczęście znów bardzo popularna. Nie bez powodu! Okazuje się bowiem, że nasze ciało świetnie współpracuje, gdy pewne zabiegi robimy w pierwszej kwadrze, a inne w ostatniej.

 

 

Możesz przekonać się dosłownie na własnej skórze, jakie efekty przyniesie ci współpraca z naturalnymi zjawiskami, jakimi są fazy księżyca. Zobacz, które zabiegi warto robić w poszczególnych kwadrach:

 

NÓW

W nowiu księżyca nie widać, zupełnie jakby na chwilę zgasł, zniknął. Wszystko na moment ustaje, robi pauzę między wdechem a wydechem, między odpływem a przypływem. Nastaje idealna cisza.

W tej fazie możesz:

–  farbować włosy

–  zrobić głodówkę  – idealny pora!

– pozostawić ciało w stanie pauzy, naturalnej ciszy

 

KSIĘŻYC ROSNĄCY

Przypływ, nabieranie, gromadzenie, przyjmowanie – dajemy ciału wszystko to, czego potrzeba mu więcej. I odwrotnie, ograniczamy to, czego nagromadzić nie chcemy. Ciało dąży do przyjmowania, regeneracji, skóra jest bardziej ukrwiona i lepiej przyswaja dobrodziejstwa w celu pielęgnacji.

Ta faza to idealny czas na to by:

– podciąć włosy by pięknie rosły

– stosować maseczki, wcierki, balsamy, wszelkie zabiegi odżywiające skórę (lecz nie pilingi)

– pielęgnować i odżywiać paznokcie i skórki

– wykonywać więcej ćwiczeń wzmacniające mięśnie – ujędrnisz sylwetkę

– trzymać dietę – choć apetyt będzie nam w tym czasie dopisywał, organizm może więcej niż w innych fazach gromadzić pokarmy, zatem istnieje większe ryzyko zwiększenia wagi

 


PEŁNIA 

Ta szczególna faza działa na nas najsilniej. Pełnia jest nie tylko na niebie, ale i w nas. Możemy być wrażliwsi, podenerwowani, rozdrażnieni – wszystkiego jest już tak pełno, że lada moment  się przeleje. Jedyne co nas ukoi to spokój i relaks. Odpuszczamy, spuszczamy powietrze, oddychamy.

W tej fazie pomogą:

– relaksacyjne kąpiele

– aromaterapia

joga lub tai – chi

– masaż

spacer w lesie

     – medytacja

– muzyka relaksacyjna

 

KSIĘŻYC MALEJĄCY

I wreszcie odpływ, wydech. Wszystko co ma odejść, odchodzi. Organizm oczyszcza się, pozbywa nadmiaru. Wesprzyj go w tej fazie i pomóż mu pozbyć się zbędnego.

W tym czasie wskazane są:

– oczyszczanie organizmu z toksyn

– pilling i złuszczanie naskórka

– depilacja – włoski będą odrastały wolniej, a sam zabieg depilacji mniej bolesny

– redukcja celluitu

– manicure, pedicure – paznokcie i skórki będą wolniej rosnąć

– odchudzanie – mniejszy apetyt

 

 

Jak w każdym przypadku, tak i tu warto zaufać naturze. Obserwuj księżyc, ciesz się jego blaskiem, pobieraj kosmiczną energię, poczuj jak z tobą rezonuje. Dbaj o swoje ciało – to twój dom. Dom serca, duszy i umysłu. Ono gromadzi wszystko, czego doświadczasz, pamięta, przechowuje wspomnienia każdego doznania, każdej chwili radości czy smutku – traktuj je z szacunkiem.

Jaga

 

WSPARCIE BLOGA TUTAJ

Przeczytaj także o:

Zdrowotne kąpiele w domowym zaciszu

Oczyszczanie pomieszczeń

Noszenie długich spódnic a kobieca energia

O medytacji

 

Dodaj komentarz