Jak sprawdzić, które pokarmy ci nie służą? Twoje ciało zna odpowiedź!

Wiemy już, że uniwersalna dieta nie istnieje. I choć prawdą jest, że w wyborach żywieniowych należy kierować się jakością posiłku, jego świeżością i bogactwem składników odżywczych, to jednak z pozoru niewinny pokarm, może okazać się dla nas nieodpowiedni.

 

Ciało jest mądre, wie co ci służy, a co szkodzi. Problem polega na tym, że nasze pierwotne instynkty już w dzieciństwie mogły zostać poważnie zachwiane poprzez szkodliwe, często nic nie warte produkty spożywcze więc poleganie na intuicji odnośnie doboru pożywienia nie będzie dobrym pomysłem i w większości nie da nam trafnej odpowiedzi.

Ciekawym wyjątkiem są jednak kobiety w ciąży, ponieważ, jak powszechnie wiadomo, bywa, że sięgają one nadmiernie często po takie pokarmy, które wcześniej co najwyżej zwyczajnie lubiły i spożywały tylko od czasu do czasu. Wśród nich są więc takie, które niemal obsesyjnie zajadałyby się cebulą, selerem, kiwi czy kapustą, a także i te, które odrzuca na sam widok mięsa, kawy czy jajek.

Instynkt maleńkiego dziecka także jest silny i trafny. U maluszków karmionych metodą BLW (metoda, w której dziecko samo wybiera co je) zaobserwowano, że wybierały one najczęściej pokarmy roślinne, najmniej zaś pokarmy odzwierzęce. Niestety kilka lat później już tylko niewielki odsetek dzieci zachowuje tę mądrość w trafnym doborze pokarmów, zwykle poprzez zbyt dużą ilość przetworzonej żywności z masą soli czy cukru, a także tłuszczu.

 

Na szczęście nasze ciało może być świetną wyrocznią, nie tylko przy wyborach dietetycznych, ale jest w stanie sprawdzić czy dobry jest dla nas dowolny produkt, w tym kosmetyki.

Wystarczy wykonać banalnie prosty test ciała.

Oto wskazówki jak zrobić kinezjologiczny test mięśniowy:

  1. Poproś drugą osobę o pomoc. Stańcie oboje. Twoja lewa ręka zwisa swobodnie wzdłuż lewego boku, a prawa ręka – wraz z całym ramieniem wyciągnięta prosto w prawą stronę, z wyprostowanym łokciem, równolegle do podłogi (dłonią w dół). Jeśli jesteś leworęczny, robisz na odwrót.

 

  1. Następnie poproś partnera aby stanął przed tobą. Spoglądaj na neutralne miejsce przed sobą i staraj się nie myśleć o niczym ani o nikim. Poproś partnera, aby umieścił swoją prawą rękę na twoim prawym ramieniu, abyś zachował stabilną podstawę ciała, a jego lewą rękę tuż za twoim.

 

  1. Teraz partner powinien naciskać twoją rękę, podczas gdy ty będziesz stawiał mu opór. Poproś by jego ruchy były dość szybkie i mocne, ale nie mogą być to szarpnięcia, ani nie mogą trwać dłużej niż trzy sekundy. Nacisk przez dłuższy czas spowoduje osłabnięcie mięśni i zniekształci wynik testu.

 

  1. Mięśnie twoich rąk i ramion powinny być w tym neutralnym stanie dość silne. (Należy pamiętać, że negatywna myśl, oczekiwanie, choroba fizyczna lub wpływ szoku, alkoholu czy leków lub narkotyków mogą znacznie zniekształcić wynik tego testu).

 

  1. Wybrany produkt, pokarm, kosmetyk, przedmiot trzymasz podczas testu w lewej ręce najlepiej na wysokości splotu słonecznego, z przodu, blisko ciała.

 

  1. Jeśli nie posiadasz rzeczy, którą testujesz, możesz po prostu o niej pomyśleć. Należy jednak pamiętać, że w przypadku sprawdzenia pokarmów roślinnych lepiej mieć to konkretne warzywo czy owoc, aby wykluczyć zafałszowanie związane z ewentualną chemią, którą mogła być ta roślina potraktowana. Przykładowo: myśl o jabłku może dać dobry wynik, podczas gdy badane jabłko z supermarketu już dla nas dobre nie zawsze będzie.

 

  1. Oczywiście test ten można zastosować w odniesieniu do osób, zdarzeń, czynności muzyki itp.

 

Odczyt:  Jeśli ręka opada z łatwością, jest słaba, oznacza, że testowana rzecz osłabia twoje ciało, a zatem ci nie służy. Silna ręka, wyraźnie stawiająca opór, jest wskaźnikiem mówiącym o pozytywnym odbiorze testowanego obiektu przez ciało.

Poeksperymentuj i sam zobacz czy taki test mógłby być dla ciebie pewnym wyznacznikiem w wyborach wszelkich czynników, jakimi traktujesz swoje ciało.

 

Innym ciekawym testem, skierowanym bardziej w stronę alergii pokarmowych może sposób z produktem gotowym do spożycia. Oto wykonanie:

 

  1. Aby sprawdzić czy masz alergię pokarmową na dany produkt, zmierz sobie puls przez minutę.
  2. Następnie umieść kawałek testowanego produktu pod językiem i ponownie zmierz puls.
  3. Jeśli wynik za drugim razem jest wyższy niż za pierwszym, może oznaczać, że jesteś uczulony na ten właśnie produkt.

 

Słuchaj swojego ciała. Ono wie, czuje, woła. Traktuj je z szacunkiem, odżywiaj jak najlepiej, gimnastykuj, pielęgnuj, obchodź z troską. To w jaki sposób troszczysz się o ciało rzutuje na jakość twojego życia. Oprócz tego, pozytywne podejście do życia, pełne akceptacji i miłości, wdzięczności i radości sprawi, że będziesz czuł się zawsze młodo, witalnie, lekko i zdrowo.

Bardzo ci tego życzę !

Jaga

 

Źródło: A. Moritz “Ponadczasowe tajemnice zdrowia i odmładzania”

zdjęcia: pixabay.com

WSPARCIE BLOGA TUTAJ

POCZYTAJ TAKŻE O:

Troska o ciało w fazach księżyca

Wysokowibracyjny, żywo pokarm, ideał

Garść pozytywnych zmian, które podwyższą twoje wibracje

 

Dodaj komentarz