Bądź jak drzewo czyli o dualnej naturze świata

Gdy patrzę na drzewa, podziwiam ich dostojność, stabilność i siłę woli wzbijania się ku niebu, wyżej i wyżej. Dostrzegam jego liczne odgałęzienia w różnych miejscach, a jednak w idealnym porządku stanowią dla siebie przeciwwagę.  Właśnie w taki sposób gałęzie nie przeciążają drzewa, nie zaburzają jego stabilności, lecz w cudownej harmonii układają się tak, by służyć swemu najlepiej pojętemu istnieniu.

 

 

W życiu każdego z nas wydaje się być podobnie. Jeśli przyjrzysz się uważniej, być może dojrzysz w tym jakąś analogię. Gdy dzieje się źle, zaraz potem wszystko wraca do normy. Innym razem, gdy przeżywamy chwilę radosnych uniesień, znowu napięcie opada i zaczyna być zwyczajnie. Niczym przypływ i odpływ zaznajemy czasem chaosu by za chwilę odetchnąć w błogim spokoju. Po czym znowu nadchodzi twórczy bałagan, po którym nastaje nowy porządek, i  tak nieustannie podlegamy prawom zmiennej natury.

 

ZIEMSKI DUALIZM

Dualizm jest dowodem na to, że żyjemy. Bez niego nie moglibyśmy egzystować. Tak jak istnieje materia, istnieje także antymateria, tak jak istnieje dobro, istnieje także zło. Bez uczucia zimna nie docenilibyśmy ciepła, a bez ciemności nie byłoby światła. Ludzie, choć zdolni do bezwarunkowej miłości, bywają także okrutni, w jednej chwili dają życie, w innej odbierają. Skąd znalibyśmy prawdę gdybyśmy nie doświadczyli także fałszu? Skąd znalibyśmy uczucie bezpieczeństwa, gdyby nie uczucie strachu? Skąd wreszcie wiedzielibyśmy, że coś jest piękne, nie poznawszy brzydoty?

 

W świecie wszystko musi istnieć jednocześnie i stanowić dla siebie przeciwwagę. Świat i życie na ziemi nie byłoby możliwe będąc sumą wszelkiego zła i wszelkiego braku. Po co mielibyśmy egzystować  tu na ziemi i doświadczać, gdyby wszystko było piękne, błogie i radosne – czyż taki nie jest raj, z którego pochodzimy  i do którego powracamy gdy kończymy naszą ziemską egzystencję?

 

 

KWESTIA WYBORU

Od nas zależy, czy w obliczu zła wybierzemy jednak dobro i niczym gałąź na drzewie zbalansujemy doświadczaną w danym momencie sytuację. Zawsze możemy wybrać – to waśnie poprzez wybory funkcjonujemy w matrycy życia na ziemi. Możemy decydować z czym chcemy wibrować, czym się stawać, czego doświadczać  i czym się otaczać.

 

Zło, strach i ciemność były tu zawsze, są i będą. Nie musisz jednak ich zwalczać, lecz je równoważ, neutralizuj dając im przeciwwagę. Walcząc bowiem ze złem, oddajesz temu złu swoją energię, wzmacniasz je, a przecież tego naprawdę nie chcesz, prawda? Wybierając miłość niweczysz zło, zasilasz to co dobre, a wszystko, co negatywne znika.

 


 

SENS ISTNIENIA

Tam, skąd pochodzimy jest wieczna harmonia, miłość i radość. Przybywając na ziemię w ludzkim ciele masz szansę przypomnieć sobie na nowo kim jesteś, kim zawsze byłeś i kim na powrót się staniesz. Tylko na ziemi poznajesz dualność zjawisk, masz szansę się przekonać też czym nie jesteś, co odpychasz, co nieprzyjemne i smutne.

 

I choć mamy emocje, dzięki którym wiemy jak odbierać doświadczane zjawiska, mamy też umysł, który może je regulować, a także serce, które cichym szeptem podpowiada nam, którędy pójść, jak odzyskać spokój. Najtrudniej patrzeć na wszystko bez oceniania, z akceptacją, z miłością, ze współczuciem. Wydaje się, że to cechy nielicznych:  mistrzów, zwierząt, które żyją tylko tu i teraz, czy wreszcie małych dzieci, które nie nauczyły się jeszcze nic sądzić…

 

 

BĄDŹ JAK DRZEWO

Stań się drzewem, które pewnie pnie się w górę, które czerpie z matki ziemi swoimi głęboko zanurzonymi korzeniami, które wzrasta ku ojcu niebu. Stań się drzewem, którego gałęzie w cudownej harmonii promieniują na boki by zapewnić mu stabilność i stateczność. Stań się drzewem, które w swej mądrości pozostaje skupione na własnym rozwoju, pozwalając innym rozwijać się we własnym tempie, patrząc na wszystko ze spokojem i akceptacją, z miłością i zrozumieniem, nie czując się gorsze, ani lepsze, a gdy trzeba – dać mocne oparcie.

Z miłością

Jaga

WSPARCIE BLOGA TUTAJ 

 

MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ TAKŻE TE ARTYKUŁY:

WYSOKOWIBRACYJNY POKARM, IDEAŁ

GARŚĆ POZYTYWNYCH ZMIAN, KTÓRE PODWYŻSZĄ TWOJE WIBRACJE

ODPOWIEDZIALNOŚĆ A ŚWIADOME KIEROWANIE WŁASNYM ŻYCIEM

JESTEŚ SUMĄ SWOICH DOŚWIADCZEŃ

 

Dodaj komentarz