O mnie

Cokolwiek by o mnie nie powiedzieć , zawsze byłam i jestem bardzo dociekliwa, ciekawa i uparta. A to chyba wystarczy by stworzyć osobowość, która nie boi się życia i z odpowiednią sobie dozą dociekliwości, ciekawości i uporu eksploatuje świat (i wszechświat też).

Uwielbiam odkrywać zależności i prawidłowości, zadawać pytania i sama szukać na nie odpowiedzi. Sformułowania takie jak nie da się, niemożliwe, niezbadane, niezależne, nieznane, nieuleczalne nie robią na mnie żadnego wrażenia, a przeciwnie, dodają odwagi, a wręcz kuszą by się przekonać jak jest naprawdę.

Moje dotychczasowe doświadczenia życiowe pokazały mi, że w życiu nie ma przypadków. ZAWSZE jest przyczyna i jest skutek. NIC się nie dzieje bez przyczyny. Nie ma takiego czegoś jak nagły wypadek czy nieznana przyczyna zdarzenia. Co istotne, MY i tylko my jesteśmy odpowiedzialni za każdy, nawet najmniejszy aspekt swojego życia, za wszystko co istnieje w nas i wokół nas. Ktoś pomyśli: wariatka! Czyżby? Powiem tak. Każde zdarzenie w naszym życiu, nasze pochodzenie, miejsce i czas urodzenia, środowisko, rodzice, przyjaciele, imię, wygląd, charakter, los, zdrowie, wazon, który kupiliśmy, a nawet rozładowany akumulator w aucie – nic nie jest przypadkowe. Ten blog jest między innymi po to, byście to sobie uświadomili. Poszczególne zakładki, w zależności od waszego upodobania (które, znowu! nie jest przypadkowe!) wprowadzą Was w tajniki wiedzy.

Obojętne czy zaczniecie od zakładki „dla ciała” – czyli aspektów zdrowotnych bo w życiu stawiacie na zdrowie i ruch, czy to będzie dział „dla ducha” bo jesteście uduchowieni, praktykujecie jogę czy analizujecie własne sny, albo kręci Was astrologia, wszechświat, ezoteryka, medytacje i inne. Wreszcie również traficie do sedna sprawy gdy intrygują Was tajniki fizyki kwantowej i chcielibyście wiedzieć jak to jest możliwe by ta ścisła, matematyczna dziedzina miała jakiekolwiek przełożenie na nasze codzienne życie. I tak bowiem te wszystkie aspekty składają się na całe nasze życie, przenikają się i wpływają wzajemnie na siebie.

Postaram się aby każdy wpis przybliżał Was do prawdy, prowokował do stawiania określonych celów w życiu, by objaśniał pewne rzeczy, które Was ciekawią. Lecz istotą tego bloga jest zachęta do ogólnej poprawy i polepszenia życia w każdym jego aspekcie. Tylko od Was zależy jak daleko podążycie za mną wgłąb mojego świata.
Swojego bloga kieruję do wszystkich. Chorych i zdrowych, nieszczęśliwych i zagubionych oraz radosnych i cieszących się życiem, młodych i młodszych (starość to stan umysłu), sceptyków i zwolenników. Niech to będzie miejsce, w którym każdy zanurzy się w tej treści na tyle na ile ma ochotę i potrzebę.

Twoje życie jest w Twoich myślach.

Z miłością
Jaga

Grafikę wykonała wspaniała i niezwykła kobieta, którą podziwiam za twórczość i zaangażowanie – Ewa (evekolor.pl)

Logo namalowała moja ukochana przyjaciółka i duchowa towarzyszka, piękna dusza – Julia, która inspiruje mnie w moim codziennym postrzeganiu rzeczywistości